WARSZTATY „OSTATNI DZWONEK PRZED MATURĄ” NA WYDZIALE CHEMII UNIWERSYTETU JAGIELLOŃSKIEGO W KRAKOWIE

Layout 1

W tym roku szkolnym wzięliśmy udział w warsztatach „Ostatni dzwonek przed maturą”. Zajęcia poprowadzili dydaktycy Wydziału Chemii UJ – mgr Michał Płotek, mgr Karol Dudek i mgr Tomasz Wichur.

Podczas dziesięciu sobotnich spotkań mieliśmy możliwość dodatkowego powtórzenia i utrwalenia materiału omawianego na lekcjach chemii w szkole.

Każde zajęcia składały się wykładu oraz zajęć ćwiczeniowych. Podczas wykładów przedstawione zostały najważniejsze zagadnienia dotyczące konkretnych działów chemii w zależności od tematyki danego spotkania. Następnie podzieleni na mniejsze grupy rozwiązywaliśmy autorskie zadania, przygotowane przez prowadzących warsztaty.

Był to dobrze spędzony czas, mieliśmy możliwość zgłębienia zagadnień chemicznych pod okiem pracowników naukowych, a przede wszystkim utwierdzenia się w przekonaniu, że dobrze jesteśmy przygotowani do tego najważniejszego sprawdzianu, jakim jest matura…z chemii.

Chemicy z klasy III c