Warsztaty w British Council i Dzień Otwarty Instytutu Amerykanistyki UJ

Dnia 08.04.2011r. uczniowie klas II i III uczestniczyli w prezentacji i warsztatach organizowanych przez Centrum Kształcenia Językowego British Council w Krakowie.  Zapoznaliśmy się z formułą międzynarodowego certyfikatu językowego IELTS, samodzielnie rozwiązaliśmy próbne przykłady (słuchanie, czytanie i mówienie) i z pewnym zaskoczeniem, ale i wielką satysfakcją stwierdziliśmy, że uzyskanie dobrego wyniku z takiego egzaminu leży w zakresie możliwości uczniów naszej Szkoły.

Zobacz zdjęcia

Dnia 08.04.2011 r. uczniowie klas II i III uczestniczyli w prezentacji i warsztatach organizowanych przez Centrum Kształcenia Językowego British Council w Krakowie.  Zapoznaliśmy się z formułą międzynarodowego certyfikatu językowego IELTS, samodzielnie rozwiązaliśmy próbne przykłady (słuchanie, czytanie i mówienie) i z pewnym zaskoczeniem, ale i wielką satysfakcją stwierdziliśmy, że uzyskanie dobrego wyniku z takiego egzaminu leży w zakresie możliwości uczniów naszej Szkoły.
Jeszcze większa niespodzianka czekała nas w Instytucie Amerykanistyki i Studiów Polonijnych Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie, jak prawdziwi studenci uczestniczyliśmy w wykładzie przeprowadzonym w języku  angielskim przez  dr Pawła Laidlera. Okazało się, że zrozumienie wykładu nie sprawiło nam żadnego problemu, a poziom naszego zaangażowania był tak głęboki, że po wykładzie, w zupełnie spontaniczny sposób wywiązała się dyskusja w języku angielskim.
    Od roku szkolnego 2011/2012 planujemy stałą, regularną współpracę z wykładowcami Instytutu Amerykanistyki, w każdym semestrze planowane są  wyjazdy do Krakowa i uczestnictwo w wykładach, warsztatach i wydarzeniach organizowanych przez Uczelnię specjalnie dla uczniów naszej szkoły zakresu różnych dziedzin np:
   -środowisko geograficzno-przyrodnicze obu Ameryk
   -historia i kultura Ameryk
   -państwo i społeczeństwo amerykańskie
   -film i literatura
   -elementy prawa
   -system edukacji w USA i Kanadzie
   -zwyczaje i elementy życia codziennego
    Program ten chcemy realizować obligatoryjnie w klasach humanistyczno-europejskich.
Jednakże wszystkie zainteresowane osoby z pozostałych profili miałyby możliwość uczestniczenia w  projekcie.
Uczestnicy otrzymaliby od Uczelni certyfikat potwierdzający udział w powyższych zajęciach.

Zobacz zdjęcia