Wielkotygodniowe refleksje

4 kwietnia bieżącego roku, z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych uczniowie klasy Ia pod kierunkiem wychowawczyni,  p. Małgorzaty Nawary oraz księdza Włodzimierza Kurka zaprezentowali na forum szkoły spektakl o tematyce wielkotygodniowej.
   Jego myśl przewodnia koncentrowała się wokół spotkania Szatana z Bogiem, nie zapomniano także o codziennych problemach ludzi grzeszących, cierpiących i szukających ratunku. Scenariusz został napisany przez jednego z uczniów klasy matematyczno–fizycznej, Krzysztofa Podgórskiego, którego zainspirował sam Fiodor Dostojewski i jego opowieść o wielkim inkwizytorze.
Wszystko to stało się punktem wyjścia wielkopostnej refleksji, stanowiącej wstęp do czekającej wszystkich radości ze Zmartwychwstania Pańskiego – Wielkiejnocy.

Klaudia Hadwiczak (Ib)