Wizyta w filharmonii w Krakowie

26 stycznia nasi uczniowie wzięli udział w zorganizowanym przez Samorząd Szkolny wyjeździe do Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie na koncert  pt „PRZESTRZENIE MUZYKI – w Wiedniu i na Broadway’u” pod dyrygenturą maestro Sławomira Chrzanowskiego. Podczas występu można było usłyszeć fragmenty słynnych operetek i musicali, a instrumentom towarzyszyły wybitne głosy Joanny Trafas i Arkadiusza Dołęgi. Celem koncertu było pokazanie, że muzyka klasyczna nie musi być koniecznie utożsamiana z muzyką poważną – równie dobrze może ona bawić i śmieszyć, czego dowodem były zaprezentowane utwory, przeplatane trafnymi komentarzami dyrygenta, który zachęcał również do brania aktywnego udziału w przedstawieniu. Koncert zakończył się duetem z musicalu „Grease” pt. „You are the one that I want”, po którym publiczność opuściła gmach filharmonii ze śpiewem i uśmiechem na ustach. Wszystkim bardzo podobało się to wydarzenie, a nawet najwięksi sceptycy przekonali się do muzyki klasycznej.