17 września 2013

17 września 2013 r. reprezentacja naszej szkoły w składzie poczet sztandarowy oraz samorząd szkolny wzięła udział w uroczystościach 74. rocznicy ataku Armii Czerwonej na Polskę.
W pierwszej kolejności w parafii św. Marii Magdaleny została odprawiona uroczysta msza święta, a zaraz po niej obejrzeliśmy przedstawienie przygotowane przez uczniów z Mszany Górnej. Kolejno głos zabrał wykładowca dr Jarosław Szarek z Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie, przybliżając nam historię Polaków walczących w obronie naszej Ojczyzny, następnie odbył się przemarsz na cmentarz parafialny, gdzie złożyliśmy kwiaty pod krzyżem katyńskim. Po chwili zadumy udaliśmy się na deptak, gdzie wysłuchaliśmy krótkiego apelu gimnazjalistów oraz złożyliśmy hołd przy pomnikach żołnierzy i partyzantów poległych w obronie Polski. Podczas apelu odczytano nazwiska żołnierzy poległych za wolność z terenu Rabki-Zdroju. Głos zabrała pani burmistrz Ewa Przybyło, posłanka Anna Paluch oraz przedstawicielka rabczańskich środowisk patriotycznych – Anna Rudzińska.
Deszcz i pochmurna aura nie przeszkodziły nam w uczczeniu pamięci poległych.

Natalia Stachnik, Aneta Wójtowicz kl. II b