Wycieczka klas II A, III A i III C do Wrocławia, Pragi i Kotliny Kłodzkiej

18 października grupa złożona z uczniów klas: II A, III A i III C oraz trzech pań opiekunek: prof. Anety Szczypuły-Knapczyk, prof. Anny Wolskiej oraz prof. Łucji Kołpak wyruszyła na trzydniową, polsko-czeską wycieczkę szkolną. Pierwszego dnia uczestnikom udało się zwiedzić piękną stolicę Dolnego Śląska – Wrocław. Grupa pod kierunkiem przewodnika zawitała do licznych kościołów, przeszła po słynnym Moście Tumskim, zwiedziła Muzeum Narodowe, a na koniec odprężyła się w Ogrodzie Japońskim. Następnego dnia, wczesnym rankiem wycieczka przekroczyła czeską granicę, by zobaczyć Pragę i jej piękne zabytki: katedrę św. Wita, zamek na Hradczanach oraz malowniczą Złotą Uliczkę. Ostatni dzień, z powrotem na polskiej ziemi, upłynął pod znakiem zdobywania niewysokiego (919 m n.p.m.), ale obfitującego w skalne labirynty, szczytu Szczeliniec Wielki w Górach Stołowych. Uczniowie odwiedzili również Kaplicę Czaszek oraz zaliczyli spacer po urokliwej Kudowie-Zdroju. Trzy wspólnie spędzone dni okazały się świetnym zwieńczeniem tegorocznego sezonu wycieczkowego.