Wycieczka maturalnej klasy IVa, IV t i III t do Krakowa

8 marca odbyła się wycieczka maturalnej klasy IVa, IV t i III t do Krakowa. Uczniowie naszej szkoły odwiedzili Muzeum Narodowe w Krakowie oraz wzięli udział w wykładach w Instytucie Amerykanistyki i Studiów Polonijnych UJ . Podczas wizyty w muzeum uczniowie mieli możliwość podziwiać wystawę obrazów Tamary Łempickiej, na której zostały przedstawione dzieła pochodzące z muzeów i zbiorów prywatnych w Europie i USA. Uczniowie wysłuchali dwóch wykładów w języku angielskim: „ The Youthquake in the 60-ties in the USA” o przemianach społecznych w latach 60-tych w Stanach Zjednoczonych , oraz „Men and Women in Colonial America; Love, Marriage, Courtship” w którym uczniom został przedstawiony wygląd i obyczaje rodzin pierwszych kolonizatorów Ameryki, oraz warunki ich życia. Przed powrotem do domu uczniowie mieli również czas wolny w galerii Bonarka, gdzie świętowali Dzień Kobiet. Każda dziewczyna dostała coś słodkiego, a wychowawczyni bukiet róż. Na dworzec w Rabce Zdrój wrócili autobusem, gdzie zakończyła się wycieczka.