Wyjazd do Opery Krakowskiej

14 lutego 2020 roku odbyła się wycieczka do Opery Krakowskiej zorganizowana przez prof. Iwonę Wróbel-Żarnowską wraz z Samorządem Szkolnym. Uczniowie z różnych klas udali się w piątkowy wieczór na spektakl pod tytułem „Ariadna na Naxos” — jest to dzieło powstałe w wyniku współpracy austriackiego poety, prozaika i dramaturga, Hugo von Hofmannsthala oraz niemieckiego kompozytora Richarda Straussa.
W prologu opery opisana została sytuacja panująca w domu bogatego wiedeńczyka, w którym trwają przygotowania do wystawiania sztuk. Dzięki umiejętnemu zarysowaniu problemu odbiorcy mogli spokojnie zagłębić się w część właściwą spektaklu — adaptację mitu o Tezeuszu. Skupiono się w niej głównie na losach zrozpaczonej i opuszczonej przez herosa Ariadny oraz młodego boga, Bachusa.
Ta romantyczna i inspirująca sztuka doskonale wpisała się w walentynkowy nastrój wyjazdu. Wszyscy uczniowie byli pod wrażeniem niezwykłości dzieła oraz umiejętności aktorów, a fakt, iż zostało ono przedstawione w oryginalnym języku — czyli niemieckim — tylko zwiększyło intensywność tego doznania.