Wyjazdy profilowe klas humanistycznych do Krakowa na IA UJ

W roku szkolnym 2014/2015 klasy humanistyczne (Ib, IIb, IIIb), realizujące rozszerzony program kształcenia z języka polskiego, języka angielskiego i geografii, już dwukrotnie wysłuchały wykładów w Instytucie Amerykanistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Za pierwszym razem, jeszcze w listopadzie, młodzież uczestniczyła w wykładzie na temat systemu edukacyjnego w Stanach Zjednoczonych, który poprowadził dr hab. Radosław Rybkowski. Ponadto uczniowie zwiedzili też wystawę zatytułowaną „Polscy Teksańczycy”, po której oprowadzał dr Piotr Drąg.

Za drugim razem z kolei, uczniów II LO z Rabki do uroków amerykańskiego pozytywnego myślenia podczas niespełna godzinnego wykładu przekonywał prof. Patrick Vaughan.

Obu krakowskim wyjazdom towarzyszyły również atrakcje kulturalne – seans filmu „Bogowie” oraz wizyta w Teatrze Bagatela na spektaklu „Mayday”.

pomieszczenie kraków 028 pomieszczenie kraków 029 pomieszczenie kraków 037