Wykład w Instytucie Amerykanistyki

Nasz kolejny wykład w Instytucie Amerykanistyki odbył się 21 stycznia. Zainteresowanie uczniów przeszło nasze oczekiwania-chęć wzięcia udziału zgłosiło ponad 60 osób.
Tym razem wykład przeprowadził amerykański muzyk jazzowy i muzykolog, Stan Breckenridge.
Temat był niezwykle interesujący, dotyczył bowiem dwóch stylów muzycznych powstałych w latach 60 i 70 ubiegłego wieku-funky i disco.
Uważnie wsłuchując się w słowa pana wykładowcy,  słuchając melodii, oglądając klipy i koncerty przedstawicieli owych kierunków muzycznych, uczniowie poznali najważniejsze ich cechy, różnice, instrumenty, ich najwybitniejszych artystów oraz klimat muzyczny Ameryki lat 60 i 70.
Pod koniec prezentacji rozmawiano wspólnie o preferencjach muzycznych. Mieliśmy również okazję wysłuchać piosenki a’capella w wykonaniu samego pana Breckenridge’a.
    Po zakończonym wykładzie  obejrzeliśmy w kinie oparty na autentycznych faktach film pt. „Kamerdyner” w reż. Lee Danielsa, opowiadający o życiu czarnoskórego kamerdynera Białego Domu i ogromnych przemianach społecznych dokonujących się na przestrzeni kadencji 6 prezydentów.