XIX Festiwal Nauki i Sztuki w Krakowie z udziałem biol-chemu

16 maja 2019 roku uczniowie 2c, klasy biologiczno-chemicznej II LO wzięli udział w XIX Festiwalu Nauki i Sztuki w Krakowie pod hasłem „Przyszłość w nauce”. W ramach Festiwalu Nauki uczniowie mieli zajęcia w pracowni histochemicznej Katedry i Zakładu Histologii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum /pokazy technik histologicznych i mikroskopowania, własnoręczne wykonywanie preparatów histologicznych, barwienie metodą Papanicolau własnych wymazów komórek nabłonkowych, obserwacje preparatów i hodowli komórkowych in vitro/, zwiedzili Muzeum Katedry Anatomii UJ CM, a następnie wzięli udział w zajęciach proponowanych przez krakowskie uczelnie i instytucje na płycie Rynku Głównego w Krakowie oraz na terenie Collegium Medicum UJ przy ul. Św. Anny 12.