XXXIX Olimpiada Biologiczna

25 stycznia 2010 roku odbyły się w Krakowie zawody okręgowe XXXIX Olimpiady Biologicznej. W zawodach okręgowych startowało 198 uczniów z Małopolski, w tym Dominik Żurek (klasa IIIc) i Marzena Turek (klasa IIIc), którzy osiągnęli wyróżniające wyniki.
   Dominik Żurek zdobył 71 punktów (12 wynik punktowy) a Marzena Turek (81 punktów – drugi wynik punktowy) została laureatem zawodów okręgowych XXXIX OB i zakwalifikowała się do etapu centralnego.

Praca badawcza Marzeny Turek: "Ocena stopnia antropopresji na środowisko przyrodnicze wsi Naprawa, na podstawie występowania mchów" została wyróżniona w zawodach okręgowych XXXIX Olimpiady Biologicznej.
   Dominik Żurek przedstawił pracę badawczą: "Ocena skażenia powietrza dwutlenkiem siarki na terenie południowo-wschodniej części Rabki-Zdroju,  na podstawie badań porostów z zastosowaniem skali porostowej".

Nauczyciel prowadzący: mgr Jacek Sobczyk