Zainicjowanie współpracy z Ogólnokształcącym Liceum Jezuitów w Gdyni

W dniach 2-6 czerwca 2007r. w ramach I etapu projektu edukacyjnego "Dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe Podhala i Pomorza Gdańskiego" 19 uczniów z klasy I matematyczno-fizyczno-geograficznej II Liceum Ogólnokształcącego w Rabce-Zdroju pod opieką mgr Anny Wolskiej i mgr Stanisława Osiki gościło w Ogólnokształcącym Liceum Jezuitów w Gdyni.

Nasi uczniowie wspólnie ze swoimi koleżankami i kolegami z klasy biologiczno-chemicznej i matematyczno-fizycznej z Gdyni brali udział w zajęciach terenowych w Gdyni, Gdańsku i na Pojezierzu Kaszubskim. Zajęcia były prowadzone przez Gospodarzy – profesorów i uczniów.
    Z inicjatywą współpracy wystąpiła klasa I matematyczno-fizyczno-geograficzna z naszego liceum. Realizacja pierwszego etapu stała się możliwa dzięki życzliwemu podejściu Dyrektora mgr Wojciecha Żmudzińskiego SJ i zaangażowaniu mgr Dominiki Karmolińskiej, mgr Irminy Ignatowskiej i mgr Kazimierza Cichoszewskiego.

Realizację projektu wsparła finansowo Fundacja Magis.
Pełne sprawozdanie z realizacji projektu zostanie zamieszczone w najbliższym czasie.