Zakończenie roku 2021/22 i pożegnanie ze szkołą dyrekcji oraz nauczycieli

24 czerwca 2022 roku w Zespole Szkół w Rabce-Zdroju odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2021/2022. Był to szczególny dzień nie tylko dlatego, że nasi uczniowie odbierali świadectwa i wyróżnienia, ale również dlatego, że ze stanowiskiem dyrektora po 32 latach pracy żegnała się pani dyrektor – Irena Jaworska. Z tej okazji podczas gali przypomniana została historia naszej szkoły, która nierozerwalnie związana jest z osobą pani dyrektor. To dzięki jej staraniom po transformacji ustrojowej 1989 roku udało się szkołę zainstalować w budynku przy ulicy Kościuszki 9, gdzie w kolejnych latach przechodził on liczne remonty i rozbudowy, by wypięknieć do tego kształtu, który dziś znamy i z którego tak bardzo jesteśmy dumni. To dziedzictwo, które napawa nas wdzięcznością wobec ogromu pracy wykonanej przez odchodzącą dyrekcję.

Końcoworoczne spotkanie poświęcone było nie tylko założycielce naszej szkoły, ale również kilku nauczycielom, którzy w tym roku pożegnali się z nami, odchodząc na emeryturę. Prof. Anna Batko-Łazarska, prof. Grażyna Sabała oraz prof. Adam Jaworski z wielkim zaangażowaniem pracowali przez lata na prestiż II Liceum i Technikum Informatycznego. Za to jesteśmy ogromnie wdzięczni i życzymy im uśmiechu, nieskończonej energii oraz satysfakcji z dobrze wykonanej pracy zawodowej.

Po części oficjalnej uroczystości, uczniowie udali się wraz z wychowawcami do klas, gdzie odebrali świadectwa i następnie rozeszli się na zasłużone wakacje. Dziękujemy wszystkim za ten rok pracy i czekamy już na kolejny wrzesień. Do zobaczenia!

Zobacz zdjęcia z uroczystości