Zakończenie roku maturzystów

Po trzech latach nauki w liceum oraz czterech w technikum tegoroczni maturzyści zakończyli naukę w naszej szkole. Przed nimi jeszcze tylko jeden ostatni przystanek – egzamin maturalny. 28 kwietnia odbyła się uroczysta akademia, podczas której zostały rozdane świadectwa ukończenia szkoły, a także uhonorowano najlepszych przedmiotowców spośród tegorocznych maturzystów. Wśród nich znaleźli się:

• Najlepszy Anglista – Aleksander Pacholka (III A) – laureat XLI Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego, który na szczeblu centralnym uplasował się w pierwszej dwudziestce najlepszych – opiekunka: prof. Anna Wolska
  • Najlepszy Biolog – Bartłomiej Olajossy (III C) – laureat XXXII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej na szczeblu wojewódzkim (zawody w toku) – opiekun: prof. Jacek Sobczyk
  • Najlepszy Matematyk i Najlepszy Fizyk – Michał Żmuda (III A) – laureat X Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z matematyki oraz finalista X Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z fizyki; laureat Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej „O złoty Indeks Politechniki Krakowskiej”; zwycięzca konkursu matematycznego „MAT” na szczeblu wojewódzkim (10. miejsce w kraju) – opiekunki: prof. Małgorzata Nawara (matematyka), prof. Anna Batko-Łazarska (fizyka)
  • Najlepszy Humanista – Szymon Masłowski (III B) – zdobywca 2. miejsca i laureat IV. edycji projektu edukacyjnego „Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX wieku” organizowanego przez IPN, Małopolskie Kuratorium Oświaty i Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie; finalista ogólnopolskiego konkursu filozoficzno-oratorskiego „Na ścieżkach życia – Tischnerowskie drogowskazy” – opiekunowie: prof. Iwona Żarnowska-Wróbel (historia), prof. Marek Olszewski (język polski)
  • Najlepsza Poliglotka – Katarzyna Biedroń (III C) –  finalistka konkursu języka angielskiego i niemieckiego „DUET” – opiekunki: prof. Marzena Keating (język angielski), prof. Łucja Kołpak (język niemiecki)
  • Najlepsza Geografka – Aleksandra Figura (III A) – uczestniczka etapu okręgowego Olimpiady Geograficznej – opiekun: prof. Stanisław Osika
  • Najlepszy Chemik – Patryk Pyka (III C) – opiekunka: prof. Grażyna Sabała
  • Najlepszy Informatyk – Karol Gracz (IV T) – opiekunowie: prof. Piot Wąchała, prof. Wojciech Mierzwa

Specjalne nagrody przyznano również odchodzącym członkom Samorządu Szkolnego (wręczyła je prof. Iwona Żarnowska-Wróbel) oraz współpracownikom szkolnego kółka teatralnego (prof. Anna Tokarczyk-Wróbel).

Po części oficjalnej krótki program artystyczny o lekkim i zabawnym charakterze zaprezentowała klasa II C. Nam nie pozostaje już nic innego, jak tylko życzyć naszym uczniom powodzenia na maturze, a także mądrości i roztropności na dalszej drodze życia. Trzymamy za was kciuki!