Złoty Indeks Politechniki Śląskiej dla Nadii Draus

W dniu 12 kwietnia odbyła się uroczysta gala wręczenia dyplomów dla laureatów konkursu „O Złoty Indeks Politechniki Śląskiej”, wśród niewielkiej grupy laureatów tego konkursu z matematyki, znalazła się nasza wyjątkowo uzdolniona uczennica klasy IV A Nadia Draus. Konkurs ten pod względem matematycznym jest wyjątkowo trudny ze względu na dobór zadań, które wykraczają poza program nauczania poziomu rozszerzonego.
Nadia wraz z Panią Dyrektor mgr Anetą Szczypuła – Knapczyk oraz swoim tatą Jarosławem Draus mieli przyjemność uczestniczyć w tym niecodziennym wydarzeniu. Wszystko świetnie dopracowane, pięknie przygotowana gala, dzięki której ta zdolna młodzież poczuła się wyjątkowo doceniona. Dla przyszłych studentów, którzy zdobyli tytuł laureata uczelnia ta ma wiele do zaoferowania, między innymi tańsze koszty studiowania, zapewnia opiekę mentorską, publikacje naukowe i wiele innych dodatkowych możliwości.
Nadia to prawdziwy wzór do naśladowania dla wszystkich uczniów szkoły. Jej sukcesy w różnych konkursach i olimpiadach matematycznych są dowodem na to, że ciężka praca i poświęcenie w nauce przynoszą wymierne efekty, a to co niemożliwe staje się możliwe.