3T na wycieczce w Krakowie – relacja

9 listopada uczniowie klasy 3t oraz kilku uczniów z klasy 3C pojechali na jednodniową wycieczkę do Krakowa.

Pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy po przyjeździe do celu było Muzeum Iluzji. Podczas zwiedzania widzieliśmy różne przykłady iluzji, które wprowadzały ludzkie oko w błąd przy użyciu światła, pozycji, kształtu oraz innych czynników. W muzeum, każdy mógł sam przetestować iluzję, która mu się podobała oraz dowiedzieć się o jej mechanizmie.

Po wyjściu z muzeum i przerwie na posiłek w okolicach krakowskiego Rynku, udaliśmy się do teatru „Bagatela”, gdzie obejrzeliśmy sztukę pod tytułem „Szalone nożyczki”. W trakcie przedstawienia widownia była proszona o pomoc w śledztwie. Aktorzy pytali obserwatorów o szczegóły, które miały pomóc w rozwiązaniu zagadki. Ostatecznie to od wyboru widowni w postaci głosowania zależało zakończenie sztuki. Wszyscy uczniowie byli zadowoleni z udanej wycieczki i na pewno polecą tę sztukę następnym osobom wybierającym się do teatru.