BIOL-CHEM NA DIAGNOZIE WRZEŚNIOWEJ Z CHEMII

29 września grupa uczniów z klas 3C i 3D przystąpiła do próbnej matury z chemii, którą przygotowali profesorowie Uniwersytetu Jagiellońskiego. Próbny egzamin maturalny poprzedziła prezentacja multimedialna, w której zostały przedstawione kierunki studiów na Wydziale Chemii UJ. Następnie powitano licznie przybyłych uczniów i rozdzielono ich na dwie sale wykładowe. Dla niektórych było to pierwsze zetknięcie z arkuszem maturalnym, a dla innych okazja, by sprawdzić poziom swojej wiedzy. Mamy nadzieję, że to doświadczenie pomoże naszym uczniom w przygotowaniu się do właściwej, majowej matury. Z profesorami UJ niektórzy spotkają się już za kilka tygodni na pierwszych warsztatach powtórkowych z chemii pt. „Ostatni dzwonek przed maturą”.