Biol-chem na maturze próbnej z chemii na UJ

29 września klasa 3 C uczestniczyła w maturze próbnej z chemii, którą przygotowali profesorowie Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wyjazd do Krakowa był dla uczniów dobrą okazją, by zwiedzić nową siedzibę Wydziału Chemii UJ, po której oprowadził ich jeden ze studentów. Pokazał, czym zajmuje się jego wydział, demonstrując przy tym działanie aparatury, której naukowcy używają do badania próbek gleby, wody i powietrza.

Próbny egzamin maturalny poprzedziła krótka prezentacja uczelni, przygotowana dla potencjalnych przyszłorocznych studentów. Następnie powitano przybyłych reprezentantów różnych szkół, których było tak wiele, że wszystkie miejsca w auli były zajęte. Próbna matura byłą znakomitą okazją dla naszych aktualnych maturzystów do sprawdzenia poziomu posiadanej wiedzy. To doświadczenie na pewno zaprocentuje w maju 2018 roku podczas właściwego egzaminu maturalnego.