Biol-chemy na „Nocy Biologów”

10 stycznia 2014 roku w 26 ośrodkach naukowych na terenie całego kraju odbyła się „Noc Biologów”. W Małopolsce organizatorem był Instytut Systematyki i Ewolucji Zwierząt Polskiej Akademii Nauk  i Wydział Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Jagiellońskiego.
W ramach „Nocy Biologów” uczniowie klas biologiczno-chemicznych II LO w Rabce-Zdroju /1c, 1d, 2c, 3c/ zwiedzili Muzeum Przyrodnicze Instytutu Systematyki i Ewolucji Zwierząt PAN, a następnie wzięli udział w zajęciach w Instytucie Zoologii i Instytucie Nauk o Środowisku na terenie III Kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uczniowie wzięli udział w warsztatach: „Jak działa biologiczna oczyszczalnia ścieków?”,    „Badanie aktywności komórek”   „Życie w kropli wody”, „Świat bezkręgowców”, „Warzywa i owoce”,  „Chromosomy człowieka”, „Izolacja DNA” „Kryminalne zagadki UJ”,  „Jak działa laboratorium molekularne?”,    pokazie „Mikroskop fluorescencyjny” i wysłuchali wykładu „Płeć – skąd się wzięła”.