Czas rankingów 2017

Jak co roku, na stronie liceapolskie.pl pojawiła się nowa lista rankingowa polskich szkół ponadgimnazjalnych, uwzględniająca osiągnięte przez tegorocznych maturzystów wyniki. Okazuje się, że w II LO im. ks. prof. Józefa Tischnera maturzyści byli wyraźnie lepsi nie tylko od swoich rówieśników z Polski, ale również z województwa i powiatu, co świadczy o bardzo dobrym poziomie kształcenia. Szczególnie możemy pochwalić się wysokimi na tle innych szkół wynikami z egzaminów zdawanych na poziomie rozszerzonym, które mają decydujące znaczenie przy rekrutacji na studia. Średnie wyniki na tle całego kraju, województwa małopolskiego i powiatu nowotarskiego prezentują się następująco:

Nasza szkoła w latach 2014-2016 zanotowała również bardzo dobry rezultat mierzony w oparciu o wskaźnik EWD, pokazujący przyrost wiedzy uczniów z matematyki i języka polskiego w stosunku do tego, co wiedzieli oni po gimnazjum. Nasz wynik łączny to 9,3 punktu, co daje nam 3. miejsce w województwie małopolskim oraz 26. w skali całego kraju. Na tę sumą złożyła się następująca ilość punktów: język polski (+5,9 punktu – 2. miejsce w województwie i 1. w powiecie), matematyka (+3,4 punktu).

II LO im. ks. prof. Józefa Tischnera utrzymało również prestiżowy tytuł „szkoły sukcesu”.