Narodowe czytanie „Wesela” w wykonaniu uczniów II LO

14 i 15 września w rabczańskim Muzeum im. Władysława Orkana odbyły się spektakle na podstawie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego, w których obok profesjonalnych aktorów z teatru „Rabcio” (Krystyna Kachel, Filip Bochenek, Łukasz Łęcki, Agnieszka Kwiatkowska, Urszula Tylek) wystąpili członkowie naszego Szkolnego Koła Teatralnego. Było to siedmioro uczniów z klasy II B: Gabriela Burtan, Andżelika Czyszczoń, Wiktoria Pawlas, Natalia Sępek, Artur Sienkowiec, Justyna Skwarek, Iwona Sularz. Reżyserką całego przedsięwzięcia była pani Krystyna Kachel – aktorka teatru „Rabcio” w Rabce-Zdroju.

Uczniowie wybranych klas z naszej szkoły mieli okazję zobaczyć spektakl 15 września o godzinie 8:30. Dzień wcześniej sztukę oglądali uczniowie I LO z Rabki oraz goście przybyli z miasta. Inscenizacja powstała w ramach tegorocznego Narodowego Czytania „Wesela” odbywającego się pod patronatem Pary Prezydenckiej. Gratulujemy serdecznie naszym młodym aktorom nieprzeciętnych talentów scenicznych!