Dzień Edukacji Narodowej

Uroczysta akademia zorganizowana 14 października przez Zespół Szkół w Rabce-Zdroju na Dzień Edukacji Narodowej przebiegała dwuetapowo. W jej pierwszej części uczniowie liceum i technikum tradycyjnie, wręczając kwiaty, złożyli życzenia swym nauczycielom oraz zadedykowali  im krótki film zrealizowany z komediowym zacięciem  przez klasę IIt, a także zaprosili swoich belfrów do uczestnictwa w konkursie pod wzruszająco, w tych okolicznościach,  brzmiącym tytułem „Familiada”.
   Druga część spotkania przeznaczona była na przyjęcie w poczet uczniów szkoły nowych twarzy i  były to, w potocznym  nazewnictwie, ślubowanie  i otrzęsiny klas pierwszych. Zabawy  oraz konkursy mające wyłonić najsprytniejszych i najbardziej sympatycznych pierwszaków przygotowała klasa IIIa  i ona też czuwała nad całością przedsięwzięcia.
Zaangażowanym uczniom i ich wychowawcom dziękujemy za przygotowanie imprezy, i dołączamy się do składanych życzeń: niech ten rok szkolny okaże się czasem owocnym  sukcesy, a wszystkim uczniom oraz nauczycielom Zespołu Szkół przyniesie moc satysfakcji!