KATYŃ – PAMIĘTAMY

70 lat po zbrodni katyńskiej, skrytobójczym mordzie dokonanym przez Sowietów na blisko 22 tysiącach obywateli państwa polskiego, uczniowie naszej szkoły (Barbara Piątkowska i Patryk Szklarz) uczcili pamięć o ofiarach z 1940 roku poprzez udział w konkursie „Katyń-Pamiętamy. Małopolska”.
    Celem konkursu było zachęcenie uczniów, miłośników historii, muzealników, dziennikarzy do przygotowania nagrań, reportaży, form przestrzennych, fotografii itp. Miały one pokazywać nie tylko losy jeńców Ostaszkowa, Starobielska i Kozielska, tych, którzy zginęli w Katyniu, Charkowie, Miednoje, czy innych zbiorowych mogiłach, ale także często zawiłe koleje życia ich najbliższych, historie powojenne i kultywowanie pamięci o Katyniu w Małopolsce.

Linki do prac uczniów II LO:

Praca Barbary Piątkowskiej  z klasy I b

Praca Patryka Szklarza z klasy II c