Dzień mat-fiz-geo

4 kwietnia odbył się w naszej szkole odbył się Dzień profilu mat-fiz-geo.
     Uczniowie klasy Ia i IIIa przedstawili kilka prezentacji m.in. "Złudzenia optyczne", "Liczby egipskie""Wenus-sąsiad z piekła rodem""Jak powstał Układ Słoneczny""Komety".  Wykładom towarzyszył konkurs dla wszystkich uczniów Zespołu Szkół na najlepszą pracę w formie plakatu.
     Po prezentacji prac z fizyki i matematyki uczniowie klas z rozszerzonym programem nauczania geografii wysłuchali wykładu  Marka Żołądka "Parki narodowe Ameryki Północnej" oraz relacji z  "UP Aoraki DSCC New Zealand Expedition 2011" – wyprawy do Nowej Zelandii, której głównym celem był Mount Cook oraz rejony wulkaniczne Wyspy Północnej.

4 kwietnia odbył się w naszej szkole odbył się Dzień profilu mat-fiz-geo.
    Uczniowie klasy Ia i IIIa przedstawili kilka prezentacji m.in. "Złudzenia optyczne", "Liczby egipskie" ,  "Wenus-sąsiad z piekła rodem" ,  "Jak powstał Układ Słoneczny" i "Komety" .  Wykładom towarzyszył konkurs dla wszystkich uczniów Zespołu Szkół na najlepszą pracę w formie plakatu. W kategorii "Prawa fizyczne" zwyciężyła "Fizyka samochodu" Rafała Waksmundzkiego, a nagrodę publiczności zdobył Mateusz Sarka za plakat "Zasada zachowania pędu".
    Nagrodę za pracę z matematyki otrzymał Patryk Szklarz z klasy III c.
    Podczas wykładu poznaliśmy środowisko geograficzne oraz najważniejsze atrakcje turystyczne wybranych parków narodowych Stanów Zjednoczonych i Kanady (Banff, Denali, Everglades, Jasper, Kenai Fiords, Mount Rainer, Sekwoi, Wielkiego Kanionu, Wrangla i Świętego Eliasza) Po wykładzie przeprowadzono test sprawdzający znajomość geografii Ameryki Pólnocnej. Nakjlepszy wynik uzyskał Szczepan Bal z klasy Ia.

Uczniowie tego profilu odnoszą wiele sukcesów. W roku szkolnym 2009/10 Mateusz Antolec został laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady "O diamentowy indeks AGH". Trzej najlepsi maturzyści  z fizyki (poziom rozszerzony) w powiecie nowotarskim to uczniowie naszego II LO Mateusz Antolec (97%, IIIa), Dominik Żurek (95%, IIIc) i Daniel Olszowski (93%,IIIa).Wszyscy zdający maturę rozszerzoną z fizyki zdali ją najlepiej w gminie Rabka-Zdrój  (5 najlepszych wyników ).