Zajęcia w Planetarium Śląskim

Dnia 8 kwietnia 2011 r. uczniowie klas pierwszych o rozszerzonym programie nauczania fizyki i geografii brali udział w zajęciach  w Planetarium Śląskim i w Stacji Klimatologicznej.

Zobacz zdjęcia

Zajęcia w planetarium dotyczyły:
1. Budowy i składników Układu Słonecznego.
2. Struktury Wszechświata.
3. Elementów kosmologii.
4. Rozróżniania rodzajów ciał niebieskich oraz zapoznania bliżej z planetami, gwiazdami i dalszymi składnikami Wszechświata.

Ponadto uczniowie zwiedzili:
1. Obserwatorium Astronomiczne, z największą w Polsce lunetą o 30-centymetrowym obiektywie, umożliwiającą w pogodnie dni obserwacje Słońca oraz najciekawszych obiektów nocnego nieba w prawie 750-krotnym powiększeniu.
2. Obserwatorium Sejsmologiczne.
3. Wystawę "SKARBY ZIEMI – wystawa minerałów" oraz "Trochę historii Planetarium".

Zobacz zdjęcia