Europejski Dzień Języków

Nasza szkoła, wraz z wieloma szkołami na całym świecie, również w tym roku wzięła udział w obchodach Europejskiego Dnia Języków, który obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską. Uczniowie mieli do dyspozycji 51 zadań i wyzwań zawartych w podręczniku Tajnego Agenta, co było zachętą do ćwiczenia możliwości językowych i wyjścia trochę poza strefę komfortu. Pojawiły się zadania, które nie wymagały poświęcenia dużej ilości czasu, np. „policz od 1 do 10 w 3 różnych językach w ciągu jednej minuty”, ale także pojawiły się nieco bardziej wymagające: „wraz z przyjacielem, napisz słowa do piosenki / rapu w języku obcym”. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie! Uczestnicy wykazali się niemałą kreatywnością, a w nagrodę otrzymali dyplomy TAJNEGO AGENTA.