II LO szkołą sukcesu

logo_ewdII Liceum im. ks. prof. Józefa Tischnera może z dumą nazywać się szkołą sukcesu. Wynika to jednoznacznie z analizy EWD, czyli Edukacyjnej Wartości Dodanej, którą co roku opracowuje i publikuje na stronie internetowej ewd.ewd.pl Instytut Badań Edukacyjnych. Wspomniana metoda polega na ocenie wkładu szkoły w końcowe wyniki egzaminacyjne uczniów. Zgodnie z tym kryterium przyznaje się tytuły: „szkoły sukcesu”, „szkoły wspierającej”, „szkoły niewykorzystanych możliwości” i „szkoły wymagającej pomocy”. Graficznie pozycję szkoły wg EWD obrazuje elipsa umieszczona w określonej ćwiartce układu współrzędnych. Nasze liceum we wszystkich badanych obszarach znajduje się w elitarnej I ćwiartce zarezerwowanej dla „szkół sukcesu”. Poniżej można obejrzeć szczegółowe diagramy przygotowane na lata 2013 – 2015 poświęcone jakości kształcenia w II LO w bloku przedmiotów humanistycznych oraz matematyczno-przyrodniczych.

ewd_human_2015

ewd_mat_przyr_2015