Wielki międzynarodowy sukces ucznia naszego Technikum Informatycznego!

antosJest nam niezmiernie miło poinformować, że uczeń klasy IIt z naszego Technikum Informatycznego im. ks. prof. Józefa Tischnera – Piotr Antoszzwyciężył w międzynarodowym konkursie programistycznym „Goggle Code-In 2015”. Piotr jako jedyny Polak znalazł się na liście „Grand Prize Google Code-In”, a jego sukces jest tym większy, że w tym roku w konkursie wzięło udział niemal tysiąc uczestników z 65 krajów! Warto wspomnieć, że w tej edycji konkurs, który rozpoczął się 6 grudnia 2015 roku i trwał przez ponad 50 dni, cieszył się rekordowym zainteresowaniem.

Nagrodą, którą wyróżniono Piotra jest w pełni opłacony przez organizatorów miesięczny pobyt w Kalifornii w Stanach Zjednoczonych. Zwycięzca ma prawo zabrać ze sobą do Ameryki jedną osobę. Razem z Piotrem do Kalifornii poleci więc również uczeń IILO, Michał Proszek (klasa IIa), który w zeszłorocznej edycji konkursu „Goggle Code-In 2014” dotarł do finału, trafiając do elitarnego grona 24 finalistów (na ponad 600 uczestników).

Bardzo cieszą nas sukcesy naszych informatyków. Serdecznie gratulujemy Piotrowi tak spektakularnego sukcesu! Życzymy uczniom owocnego pobytu w Ameryce.

antoszgogle