III B w krakowskiej Fabryce Schindlera oraz w Instytucie Amerykanistyki UJ

5 grudnia klasa III B wybrała się na wycieczkę profilową do Krakowa. Dzień rozpoczął się od wizyty w jednym z oddziałów Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, czyli od zwiedzenia Fabryki Schindlera. To miejsce szczególne na wojennej mapie stolicy Małopolski – właśnie tutaj, w fabryce naczyń emaliowanych niemiecki producent uratował podczas II wojny światowej bardzo wielu swoich żydowskich współpracowników od śmierci. Dziś Fabryka Schindlera jest świetnie zaaranżowaną przestrzenią muzealną, gdzie można zapoznać się z losami wojennymi Krakowa i jego mieszkańców. Po tej pouczającej wizycie uczniowie udali się na krakowski Rynek, gdzie w Instytucie Amerykanistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego wysłuchali wykładu pracownika naukowego, doktora Tomasza Soroki, który opowiadał o historii i kulturze kanadyjskich Innuitów. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją znajomość angielskiego, ponieważ w tym właśnie języku przeprowadzony był wykład.