Jerycho Młodych

W dniach 25-26 marca 2017 roku w Domu Prowincjalnym Sióstr św. Józefa w Tarnowie młodzież II Liceum im. ks. prof. Józefa Tischnera oraz Technikum Informatycznego im. ks. prof. Józefa Tischnera wzięła udział w Spotkaniu Młodych, które stanowiło przedłużenie Światowych Dni Młodzieży. Poniżej znajduje się nasza relacja z tego wyjątkowego wydarzenia.

„Czas Jerycha”, czyli burzenia murów postawionych przez siebie w relacji z Bogiem i ludźmi, rozpoczęliśmy od nawiedzenia Sanktuarium w Okulicach nawiązującego swoim zaistnieniem do czasów Bolesława Wstydliwego. Chwila modlitwy, refleksji nad historią Polski przedłużyła się w „Sali Maryjnej” mieszczącej się nieopodal sanktuarium. W sali tej można było zobaczyć figurki Maryi Matki Jezusa z różnych sanktuariów świata. Z Okulic wyruszyliśmy do Tarnowa i spędziliśmy czas w najstarszym muzeum diecezjalnym Polski, gdzie zostały zebrane wiekowe eksponaty gotyckich ołtarzy, obrazów, figur uratowanych przed zniszczeniem.

Następnym naszym przystankiem było Sanktuarium Maryjne w Tuchowie i wspólnie spędzony czas z mieszkańcami Domu Pogodnej Jesieni w Tuchowie, prowadzonym przez Siostry ze Zgromadzenia św. Józefa. Atmosfera radości przedłużyła się w czasie Spotkania Młodych, na które składało się świadectwo, czas adoracji i modlitwy wstawienniczej, rozmowy, spożywanie wspólnie posiłków, Eucharystia.

Ubogaceni, rozradowani, pełni nadziei wróciliśmy do rodzinnych domów, oczekując Jerycha w następnym roku. Dziękujemy s. Ignis – Lidii Flis, naszej katechetce, za bycie z nami i dla nas.

Młodzież Zespołu Szkół