Klasy biologiczno-chemiczne na XIII Małopolskiej Nocy Naukowców

27 września 2019 roku 50 uczniów klas biologiczno-chemicznych II LO w Rabce-Zdroju /1c, 2c/ wzięło udział w trzynastej edycji „Małopolskiej Nocy Naukowców” w Krakowie. W tym roku w Instytucie Biologii Uniwersytetu Pedagogicznego uczniowie wzięli udział w warsztatach: „Elementy biofizyki w życiu codziennym”, „Sole w naszym otoczeniu. Reakcje analityczne. Katalizatory: rozkład perhydrolu. Chemiluminescencja”, „Muszka owocowa jako organizm modelowy w badaniach genetycznych”, „Światło inspiracją dla roślin”.

MNN 2019 zakończyliśmy na pokazach, obserwacjach, warsztatach w Uniwersyteckim Centrum Medycyny Weterynaryjnej UJ-UR /„Wybrane choroby zwierząt laboratoryjnych”, „Histologiczny i histopatologiczny pokaz tkanek zwierząt – świat mikroskopii”, „Zostań chirurgiem”, „Pokaz obrazów RTG wybranych jednostek chorobowych”, „Osteologia w pigułce, czyli co to za kości?”/ i na Wydziale Hodowli i Biologii Zwierząt Uniwersytetu Rolniczego /„Jak pasożyty opanowują swoich właścicieli?”, „Ryby i ich tajemnice”, „Pod mikroskopem…”, „Prezentacja jaj różnych gatunków drobiu”/. Dużą atrakcją okazał się pokaz egzotycznych zwierząt zorganizowany przez sklep zoologiczno-terrarystyczny „Bazyliszek” oraz możliwość wykonania zdjęcia w technice trójwymiarowej.