Klasy humanistyczne na Festiwalu Conrada w Krakowie

25 października uczniowie z klas humanistycznych: I B, II B oraz III B wzięli aktywny udział w kolejnej edycji międzynarodowego Festiwalu Conrada w Krakowie. Humaniści z II LO im. ks. prof. Józefa Tischnera uczestniczyli w „Lekcji Czytania” dotyczącej „Opowieści o pilocie Pirxie” Stanisława Lema. Poprowadził ją wybitny znawca twórczości Lema, autor głośnej biografii „Lem. Życie nie z tej ziemi”, dziennikarz Gazety Wyborczej – Wojciech Orliński.

„Lekcje czytania” to akcja społeczna Fundacji Tygodnika Powszechnego, która ma na celu budzenie zainteresowania literaturą poprzez rozmowę o wybranych tekstach z wybitnymi pisarzami i pisarkami, krytykami i krytyczkami, profesorami i profesorkami. Nasi uczniowie już po raz drugi mieli przyjemność wziąć udział w tej inicjatywie. Za rok na pewno znów nas nie zabraknie!