XIV Szkolny Rajd Górski na Luboń Wielki

19 października uczniowie naszej szkoły pod opieką grona pedagogicznego odbyli pieszą wędrówkę na Luboń Wielki, podtrzymując w ten sposób coroczną tradycję rajdów szkolnych.

O godzinie 8.30 klasy wraz z wychowawcami wyruszyły w kierunku schroniska na szczycie z różnych punktów Rabki i okolic. Większa część grupy zdecydowała się na wybór żółtego szlaku, wiodącego przez Perć Borkowskiego. Niewielka grupa pierwszoklasistów podążała natomiast szlakiem zielonym. Przewodnikiem rajdu był szkolny geograf, profesor Stanisław Osika, który z entuzjazmem opowiadał uczniom ciekawostki na temat otaczającej przyrody, a także te, dotyczące budowy terenu i jego topografii.

Na szczycie czekały na młodzież atrakcje: zorganizowany został konkurs wiedzy na temat Beskidu Wyspowego i Gorców oraz postaci patrona naszej szkoły – ks. prof. Józefa Tischnera. Pierwsze miejsce w konkursie dotyczącym  Beskidu oraz Gorców zajęła klasa II C, natomiast doskonałą wiedzą o patronie wykazała się zwycięska klasa II D. Następnie odbył się turniej w przeciąganiu liny, który wygrali uczniowie klasy I C. Kolejnym obszarem zmagań stał się konkurs wokalny – konkurs piosenki turystycznej. Tu zwycięzcą po raz kolejny okazała się klasa II C. Po ogłoszeniu wyników w poszczególnych dyscyplinach nastąpił moment zbiórki powrotnej. Droga wiodła zielonym szlakiem, który kończy się w Rabce – Zaryte.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom wycieczki – nauczycielom i uczniom, za mile spędzony czas we wspólnym gronie!