Koło Miłośników Książki

Już od ponad roku działa w naszej szkole Koło Miłośników Książki. Jego członkinie raz w tygodniu goszczą w szkole Św. Tereski, gdzie czytają niewidomym dzieciom. W czasie spotkań uczennice przedstawiają bardzo różnorodny repertuar: od wierszy Marii Konopnickiej, przez baśnie H. C. Andersena, aż do klasyków polskich, włoskich i francuskich, czyli „Plastusiowego pamiętnika”, „O psie który jeździł koleją” i „Mikołajka”. Wolontariuszki zawsze mogą liczyć na wierne grono słuchaczy, dla których jest to nie tylko okazja do poznania świata poprzez literaturę, ale też radość z odwiedzin i możliwość rozmowy.

W Kole Miłośników Książki są na razie uczennice klas I A, I B, III A, III B i III C, lecz serdecznie zapraszamy do udziału w tym przedsięwzięciu również osoby z innych klas.