Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

30 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, przygotowana przez klasę It.
Tradycyjnie na początku wszyscy odśpiewaliśmy hymn państwowy, a następnie hymn szkoły. W części artystycznej przenieśliśmy się do XVIII wieku, gdy posłowie Sejmu Czteroletniego, którym przewodził marszałek Stanisław Małachowski, zajęli swoje stanowisko dotyczące sytuacji, w jakiej znajdywała się wówczas  Polska. Przedstawienie było doskonałą lekcją historii, podczas której spotkaliśmy się z królem Stanisławem Augustem Poniatowskim oraz z posłami, m.in. Hugonem Kołłątajem, Janem Dekertem,  Ksawerym Branickim oraz Sewerynem Rzewuskim.
Akademia powstała pod opieką prof. Wojciecha Pękalskiego.

Marta Nogaj, kl. Ib /A/

3 maja delegacja szkolna wraz z pocztem sztandarowym wzięli udział w uroczystej mszy, upamiętniającej ustanowienie Konstytucji  3 maja w Polsce. Patriotyczna uroczystość miała miejsce w kościele św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Rabce-Zdroju.

Natalia Stachnik /A/, kl. IIb