Międzynarodowy Dzień Teatru

Międzynarodowy Dzień Teatru, który przypada na 27 marca, nasza szkoła świętowała bardzo hucznie.

Na zaproszenie Stowarzyszenia Przyjaciół  „Rabcia” oraz aktorów rabczańskiego teatru lalek grupa wybranych uczniów  gościła na przedstawieniu pt.  „Mały książę” na podstawie znanego i lubianego utworu A. de Saint-Exupery’ego.

Spektakl  uwiódł widzów  oryginalną koncepcją wizualną, przejmującą grą oraz wieloznacznym przesłaniem, o którym po spektaklu uczniowie mieli okazję porozmawiać z reżyserem, Filipem Bochenkiem oraz aktorami: Krystyną Kachel, Piotrem Serafinem, Łukaszem Łęckim, Eweliną Klocek oraz Urszulą Tylek.

Przedstawienie, a po nim symboliczny poczęstunek, były formą nagrody dla tych uczniów, którzy czynnie brali udział w uroczystości otwarcia nowej sali gimnastycznej w naszej szkole, za co jeszcze raz serdecznie im dziękujemy.