Biol-chemy na próbnej maturze z chemii na Uniwersytecie Jagiellońskim

30 marca ok. 1100 uczniów klas maturalnych wzięło udział w próbnej maturze z chemii zorganizowanej przez Wydział Chemii UJ wraz z „Dziennikiem Polskim”. Wśród uczestników znaleźli się nasi uczniowie klas maturalnych o profilu biologiczno-chemicznym (klasy IIIc, IIId), którzy w tym roku będą zdawać maturę na poziomie rozszerzonym z chemii, również kilku śmiałków z klasy IIc, dla których była to pierwsza próba zmierzenia się z arkuszem maturalnym z chemii. Uczniowie  pracowali trzy godziny, mogli kolejny raz przekonać się, że trzeba wykazać się gruntowną wiedzą merytoryczną i umiejętnością biegłego zastosowania wiedzy do nowych problemów.

Wierzymy, że wykorzystanie kolejnej szansy na sprawdzenie swojej wiedzy i umiejętności przyczyni się do osiągnięcia przez tegorocznych maturzystów wysokiego wyniku z chemii, czego im serdecznie życzymy.