Wymiana polsko-francuska ze szkołą z Chateau-Gontier

29 marca odbyła się rewizyta naszych francuskich koleżanek i kolegów z Chateau-Gontier. Pani dyrektor Irena Jaworska powitała gości tradycyjnie chlebem i solą. Uczniowie naszej szkoły z pomocą profesorów przygotowali i zaprezentowali ciekawe doświadczenia. W pracowni biologicznej nasi goście mogli dać sobie oznaczyć grupę krwi. W pracowni chemicznej uczniowie badali za pomocą odczynników, z czego składa się mleko oraz wyprodukowali fiolkę smoczej krwi. W pracowni informatycznej chłopcy zaprezentowali model inteligentnego samochodu oraz skonstruowanego przez siebie mini robota.
Po lunchu przyszła pora na warsztaty artystyczne – malowanie na szkle tradycyjną techniką. Potem jeszcze była okazja na szukanie skarbów w różnych, ciekawych miejscach Rabki i nasi goście rozpoczęli weekend w polskich rodzinach, próbując tradycyjnych polskich potraw i zwiedzając najpiękniejsze zakątki naszego regionu, w tym stolicę polskich Tatr – Zakopane. Ostatnim etapem zaplanowanej wymiany była wizyta w KL Auschwitz-Birkenau, a także zwiedzenie krakowskiego traktu królewskiego, gdzie w roli przewodników opowiadających o mijanych zabytkach wystąpili nasi uczniowie.