Miejskie obchody Święta Niepodległości

W dniu Święta Niepodległości reprezentanci naszej szkoły udali się na uroczystą mszę do rabczańskiego kościoła pw. św. Teresy. Kazanie wygłoszone przez ks. proboszcza Dariusza Pacułę, o roli rodziny w społeczeństwie, uświadamiało, że to właśnie ona kształtuje młodych obywateli Polski.  Po mszy poczet sztandarowy II LO w Rabce-Zdroju dołączył do uroczystego przemarszu  na cmentarz przy ul. Orkana, gdzie złożono kwiaty  – symboliczne podziękowanie żołnierzom, którzy zginęli w czasie I i II wojny światowej lub byli ofiarami  wojennych wyroków śmierci. Następnie pani burmistrz miasta odczytała fragment listu przedstawiającego tych rabczan, którzy dzielnie walczyli o niepodległą Polskę. Zakończeniem dnia był koncert lokalnej orkiestry dętej, hucznie kończący oficjalne obchody Święta Niepodległości.
11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii Polski. Dzień odzyskania niepodległości w Polsce obchodzony jest corocznie, ku czci tych, dzięki którym możemy żyć dziś w wolnym kraju. W tym dniu przypominamy sobie, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są czymś trwałym – są czymś, co trzeba pielęgnować.

Beata Pyka  (IIa)