„Noc biolog\u00f3w 2015”

9 stycznia 2015 roku w 24 ośrodkach naukowych na terenie całego kraju odbyła się „Noc Biologów”. W Małopolsce organizatorem był Instytut Systematyki i Ewolucji Zwierząt PAN i Wydział Biologii i Nauk o Ziemi UJ.
W ramach „Nocy Biologów” uczniowie klas biologiczno-chemicznych II LO w Rabce-Zdroju /1c, 2c, 2d/ brali udział w zajęciach na terenie III Kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego w Instytucie Zoologii, Instytucie Nauk o Środowisku i Centrum Edukacji Przyrodniczej.

Zobacz zdjęcia

Uczniowie wzięli udział w warsztatach: „Gdzie się chowa DNA?”, „Barwienia tkanek i organów roślinnych”, „Co i jak oczyszcza nasze ścieki?”, „Bezkręgowce- warsztat preparatyki”, „Tajemnice ptasich piór”, „Podbijamy świat – turniej strategii życiowych”, pokazach: „Tajniki powstawania zbiorów entomologicznych”, „W rytmie mózgu”, „Zapisane w kościach” – analiza antropologiczna szczątków ludzkich”, „Jak pokolorować mózg – techniki immunohistochemiczne w neurobiologii” i wysłuchali wykładów: „Tajemniczy mieszkaniec Bałtyku – jedyny polski waleń”, „Oko w oko z czerniakiem”, „Rośliny halucynogenne w domowym użytku – czyli o tym, czym etnobotanika nie jest”.