„Opowieść wigilijna” w przygotowaniu klasy Ib

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia spotkaliśmy się na sali gimnastycznej, aby wspólnie obejrzeć przedstawienie przygotowane przez klasę IB. Również w tym roku, dnia 19 grudnia, tradycji stało się zadość i mogliśmy podziwiać ,,Opowieść wigilijną” według opowiadania Charlesa Dickensa.

Jest to historia starego kupca, Scrooga, znanego ze swego skąpstwa, który powraca w Wigilię do domu po pracy w kantorze. Pojawia mu się tam duch dawnego wspólnika, Jakuba Marleya, który ostrzega go, że jeśli się nie zmieni, po śmierci czeka nań wieczna męka. Zjawa zapowiada także odwiedziny trzech innych duchów, dzięki którym los starego skąpca może się odmienić. Tajemnicze istoty rzeczywiście przybywają i ukazują Scrooge’owi przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Po tych wizytach starzec zmienia się na lepsze. Podwyższa pensję pracownikowi, opiekuje się jego kalekim synkiem- małym Timem, i hucznie obchodzi każde Boże Narodzenie. Morał tej opowieści jest piękny – każdy człowiek, nawet ten najgorszy, ma szansę poprawy.

 
Przed przedstawieniem Pani Dyrektor odczytała życzenia, m.in. od pani burmistrz Ewy Przybyło, zaprzyjaźnionych szkół i osób, a także podsumowała akcję „Góry Grosza”. Po części oficjalnej i obejrzeniu ciekawego spektaklu w świątecznych nastrojach udaliśmy się do domów.

 

Marta Nogaj IIb