„Noc Biologów”

11 stycznia 2013 roku w 21 ośrodkach naukowych na terenie całego kraju odbyła się „Noc Biologów”. W Małopolsce organizatorem był Wydział Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu  Jagiellońskiego. W ramach „Nocy Biologów” przeprowadzono liczne wycieczki, wykłady, pokazy, warsztaty, w których wzięli udział uczniowie klas biologiczno-chemicznych II LO w Rabce-Zdroju.
    Uczniowie mogli m.in. wysłuchać wykładów: „Inteligencja u roślin”,  „Za i przeciw GMO”,  „Antybiotyki – dlaczego nie można ich nadużywać?”, wziąć udział w warsztatach: „Rośliny pod mikroskopem”, „Rozpoznawanie komórek układu hematopoetycznego”, „Obrączkowanie ptaków” a także zwiedzić: Muzeum Przyrodnicze Instytutu Systematyki i Ewolucji Zwierząt PAN,  Zakład Biochemii Glikokoniugatów w Instytucie Zoologii UJ, Muzeum Zoologiczne UJ gdzie wysłuchali relacji z entomologicznej wyprawy naukowej do Ameryki Południowej.