Nowe książki dla biblioteki szkolnej dzięki sukcesowi uczennic klasy IB

20160215_102851Dzięki sukcesowi 16 uczennic z klasy IB, które zwyciężyły w ogólnopolskim konkursie na najlepszy facebookowy profil poświęcony promocji czytelnictwa poezji XX wieku, nasza szkolna biblioteka otrzymała pakiet nowych książek o wartości przekraczającej 2000 złotych. Są wśród nich najbardziej aktualnie nagradzane powieści, reportaże, zbiory poetyckie i eseje.

Laureatki – Emilia Żur, Magdalena Ferek, Sylwia Plucińska, Karolina Mardausz, Ola Petryla, Alicja Białońska, Monika Florek, Klaudia Wójciak, Karolina Pyrtek, Patrycja Ryś, Patrycja Luberda, Alicja Wójtowicz, Ewa Kwak, Karolina Świerk, Lidia Orawiec oraz Kasia Kumorowicz w poniedziałek na lekcji języka polskiego otworzyły paczki z książkami.

Nagrodę dla szkoły zaangażowanej w konkurs przygotowała Fundacja im. Wisławy Szymborskiej oraz jeden z jej partnerów – sieć księgarni Matras. Wszystkich spragnionych świeżych czytelniczych doznań zapraszamy do biblioteki, a uczennicom klasy IB dziękujemy za ich wkład w rozwój naszej biblioteki. Można im również podziękować osobiście na profilu facebookwym „XX wiek w poezję ubrany”. Serdecznie zapraszamy wszystkich do odwiedzin zwycięskiej strony na facebooku.