Obchody Dnia Niepodległości w naszej szkole

9-x-2016-tytuloweDzień 11 listopada 1918 roku był przełomowym momentem dla całej Europy, ale przede wszystkim dla Polski, która przez 123 lata pozbawiona suwerenności i wolności, pozostawała w ucisku trzech zaborców. Data ta symbolizuje dla Polaków dewizę Bóg-Honor-Ojczyzna i przywołuje pamięć o tych wszystkich, którzy w walce o niepodległą Polskę poświęcili swoje życie. 11 listopada 1918 roku Polska ponownie weszła do grona państw suwerennych, niepodległych i stała się poważnym partnerem pozostałych państw europejskich.

O tym wszystkim w czasie uroczystej akademii, której towarzyszył sztandar naszej szkoły, przypomnieli uczniowie klas pierwszych o profilu biologiczno-chemicznym. Młodzież – prowadzona przez prof. Renatę Mac oraz prof. Jacka Sobczyka – przygotowała bardzo ciekawy program słowno-muzyczny, wprowadzający wszystkich obecnych na sali w nastrój podniosły i patriotyczny.