Ogólnopolski sukces uczennic II LO

16 uczennic z klasy IB prowarsztaty slowawadzonych przez polonistę Marka Olszewskiego zwyciężyło w zorganizowanym przez Fundację im. Wisławy Szymborskiej ogólnopolskim konkursie na najlepszy profil facebookowy poświęcony promocji i czytelnictwu polskiej poezji XX wieku. Konkurs adresowany był dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.

Dziewczęta przez trzy miesiące prowadziły na portalu społecznościowym facebook stronę fanowską pt. „XX wiek w poezję ubrany”, gdzie zamieszczały notki biograficzne, analizy wierszy, zdjęcia, myśli dnia itp. Fanpejdż doczekał się już prawie pół tysiąca fanów i wcale nie zamierza kończyć swojej działalności wraz z zakończeniem konkursu.

Na stronie nagrodaszymborskiej.pl Zuzanna Karwat z firmy Socjomania w uzasadnieniu werdyktu napisała: „Najbardziej uporządkowany, strategicznie zaplanowany i różnorodnie prowadzony fanpejdż spośród zgłoszonych do konkursu. Na duże wyróżnienie zasługuje spójność formy: biografie / cytaty / myśl dnia. Autorzy dbają o kontakt z odbiorcami – ich posty wywołują dużo komentarzy, zachęcają do komentowania i dyskusji. Największym wyróżnikiem tej strony są analizy poetyckie, które znajdują się pod postami”.

Zwyciężczynie konkursu zostaną zaproszone do Krakowa na profesjonalnie przygotowane szkolenie z zakresu social mediów, które poprowadzi firma Socjomania. Nagrodę za zaangażowanie w promocję konkursu wśród uczniów otrzymało również czterech nauczycieli, w tym profesor Marek Olszewski.

Serdecznie gratulujemy!