Przedstawienie szkolnego zespołu teatralnego

Podstawę niedawno obejrzanego spektaklu, wystawionego przez szkolną grupę teatralną 18 stycznia tego roku, stanowi tekst „Farrago”, napisany przez współczesną dramatopisarkę Lidię Amejko.
    Główny bohater tej historii, tytułowy Wiktor Farrago, to gwiazdor brutalnego kina akcji, który trafia przed oblicze Boga, by nieoczekiwanie zostać tam rozliczonym z grzechów…  postaci odgrywanych przez niego na szklanym ekranie. Obserwujemy więc jego zmagania z  osądzającym go świętym Piotrem i jesteśmy świadkami stawiania elementarnych pytań o naturę i granicę zła, odpowiedzialność za czyny, skłonność człowieka do okrucieństwa i rolę, jaką na scenie świata odgrywa sam Bóg.
    Pewnego siebie Farragę wykreowała Izabela Piotrowska, postać Ekscelencji przypadła Barbarze Piątkowskiej, zaś św. Piotra – Alinie Lach.  Obowiązki suflera pełniła Kinga Luberda, a dopełniające całość multimedia stworzył Tomasz Nowak. Sztuka została wyreżyserowana przez p. Annę Tokarczyk-Wróbel.

A.W. we współpracy z Klaudią Hadwiczak (Ib)