Joanna Rypel w etapie centralnym XLI Olimpiady Biologicznej

21 stycznia 2012 roku odbyły się w Krakowie zawody okręgowe XLI Olimpiady Biologicznej. W zawodach okręgowych startowało 285 uczniów z całej Małopolski, w tym Joanna Rypel (IIc), Daria Szeliga (IIIc), Karolina Uchacz (IIIc) i Aleksandra Zając (IIIc), które osiągnęły wyróżniające wyniki.

1 miejsce w okręgu krakowskim XLI Olimpiady Biologicznej zdobyła uczennica naszego liceum Joanna Rypel z wynikiem 89 punktów i zakwalifikowała się do etapu centralnego. Wynik ten jest najwyższy w Małopolsce a jednym z najlepszych w Polsce /najwyższy wynik w Polsce uzyskał uczeń z lubelskiego i było to 91 punktów/.  Zawody centralne XLI Olimpiady Biologicznej odbędą się 21 – 23 kwietnia 2012 roku w Warszawie.

Lista uczniów zakwalifikowanych do etapu centralnego XLI Olimpiady Biologicznej – wyniki etapu okręgowego

Lp. Imię i nazwisko Punkty Szkoła
1.   Joanna Rypel 89   II LO Rabka-Zdrój