Wycieczka do Krakowa klas IA i IIT

1a5

W czwartek 20 października klasy IA i IIT odbyły wycieczkę do Krakowa, by zwiedzić Muzeum Inżynierii Miejskiej. Na miejscu uczniowie zostali podzieleni na dwie piętnastoosobowe grupy, dla których przewidziano te same, lecz inaczej rozłożone w czasie zajęcia. Były to warsztaty poświęcone budowie poduszkowca, w trakcie których można było m.in. wypróbować działanie maszyny, a także dowiedzieć się wiele na temat budowy i historii archaicznych pojazdów. Na uczestników wycieczki czekały również rozmaite doświadczenia fizyczne zaproponowane w przystępnej, a często wręcz zabawnej formie. Oprócz wizyty w Muzeum Inżynierii Miejskiej, klasy odwiedziły również krakowski Kazimierz, gdzie wybrały się do kina na pokaz filmowy.