Relacja z wymiany uczniowskiej – Wassenberg

W dniach 8-15 czerwca odbyła się wymiana między naszą szkołą a szkołą partnerską w miejscowości Wassenberg. Poniżej zamieszczamy krótką relację naszych uczniów z tego wspaniałego wyjazdu:

W niedzielę (9 czerwca) mieliśmy przyjemność odwiedzić naszych partnerów z wymiany uczniowskiej Wassenberg<>Rabka- Zdrój. Tego dnia mieliśmy okazję poznać rodziny naszych przyjaciół, przez które zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci oraz oprowadzeni po okolicy.

Podczas pobytu w Niemczech zwiedziliśmy następująco: Wassenberg, Kolonię, Aachen oraz Roermond (miasto w Holandii). Wspólnie spędzony czas pozwolił nam jeszcze bliżej się poznać i umocnić nasze przyjacielskie więzi. W czasie wymiany uczniowskiej Polska-Niemcy poznaliśmy nie tylko cenne zabytki, ale także codzienne życie naszych niemieckich przyjaciół. Pozbyliśmy się także wielu uprzedzeń i negatywnych stereotypów dotyczących naszych obyczajów, dzięki czemu nasze relacje stały się bardziej szczere i otwarte. Było to nie tylko edukacyjne, ale i inspirujące doświadczenie, które na zawsze pozostanie w naszej pamięci!

Dziękujemy za taką możliwość!

Specjalne podziękowania dla nauczycieli bez których nie byłoby tej wymiany:
Pani Anny Wolskiej
Pani Marzeny Bednarczyk
Pani Agaty Maksymiak
Pana Krzysztofa Klimasary.

Znaczna część wydatków związanych z tą wymianą została pokryta przez organizację “Polsko – Niemiecka Współpraca Młodzieży”.